Par mums

 

 

Mūsu stāsts par papīra lellēm sākās 1992. gadā, kad Klaudijas vecmāmiņa savai meitai uzzīmēja papīra lelles. Tie bija senie laiki, kā mūsdienu bērni saka, kad skaistas lelles varēja redzēt tikai TV ekrānos, bet lelle Bārbija bija īpaša un ne katram pieejama rotaļlieta. Tolaik Klaudijas vecmāmiņa strādāja Rīgas modeļu namā, kur piedalījās modīgu apģērbu radīšanā visai plašajai Padomju savienībai.

Protams, meitiņa lelles ļoti iemīļoja, jo tās bija krāšņas un interesantas rotaļu biedrenes. Tomēr gāja laiks, parādījās arvien jaunas spēles un nodarbes, meitene paaugās un lellītes arvien biežāk palika guļam galda atvilktnē. Pa šiem daudzajiem gadiem dzīve ir mainījusies.

Kas gan notika tālāk? Klaudijas vecmāmiņa papīra lelles rūpīgi glabāja. Gluži kā zinādama, ka pasaulē nāks viņas mazmeitiņa Klaudija, kura kādā dienā nejauši atvērs galda atvilktni un iedvesīs jaunu elpu brīnišķīgajai idejai. Tā arī notika.

Claudia papīra lelles piedāvā unikālas, ar roku zīmētas krāsojamās papīra lelles.

Par pamatu ņemti 1992. gadā radīti leļļu un apģērbu zīmējumu oriģināli, kas šobrid atjaunoti un radīti nu jau citiem bērniem.

Rotaļāšanās ar papīra lellēm attīstīs ne tikai bērna radošās spējas, krāsu izjūtu, sīko pirkstu muskulatūru, domāšanu un smadzeņu darbību, bet, kā mēs ļoti ceram, veicinās arī visas ģimenes kopā būšanu, darinot un veidojot savas leļļu kolekcijas.

Komplektā ietilpst divas lellītes un tērpu kolekcija, kuru bērns pēc savas gaumes un vēlmēm var izkrāsot un pēc tam izgriezt, radot sev brīnišķīgu, paša darinātu, dabisku rotaļlietu.

Mēs ļoti ceram, ka papīra lelles Claudia citiem bērniem un ģimenēm sagādās tik pat lielu prieku un gandarījumu kā mums.

Leļļu māksliniece Ināra Liepa, Ceļojošā leļļu mākslas muzeja vadītāja: "Claudia papīra lelles" ir ļoti veiksmīgs Latvijas dizaina produkts, kas apvieno sevī gan lielisku kvalitāti, gan augstu māksliniecisko vērtību, gan izzinošu saturu. Spēlējoties ar šīm lellēm, bērni var iepazīt latviešu tautastērpa tradīcijas un iemācīties latviešu tautasdziesmas. Acij tīkams zīmējums un formu vienkāršība pieļauj ērtu un drošu papīra leļļu izgriešanu un lietošanu. Ļoti ērts un pārdomāts ir komplekta izmērs, tas dod iespēju aizpildīt bērna brīvo laiku, ņemot to līdzi izbraukumos vai dodoties ciemos. Lieliska dāvana ne tikai Latvijas bērniem, bet arī veiksmīgs suvenīrs pilsētas viesiem, kas atspoguļo latviešu kultūras vērtības." 

''Papīra lelles Latvijas novadu tautastērpos'' ir jauna ideja un to iecerēts attīstīt un pilnveidot līdz Latvijas 100 gades svinībām 2018. gadā. Iecerēts izveidot gan meitas, gan puišus  no katra novada - KURZEMES, ZEMGALES, VIDZEMES, LATGALES UN AUGŠZEMES, izvēloties novadu rakturīgākos tautastērpus un vienu lelli ietērpjot Rīgas pilsētas tautastērpā.

Projekta galvenā ideja - ar visiem labi zināmas rotaļlietas, papīra lelles, palīdzību veicināt Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo latviešu bērnu un jauniešu nacionālās identitātes apzināšanos, izglītojot par Latvijas etnogrāfisko novadu tautastērpiem un to valkāšanas tradīcijām.

Tērpi tiek darināti, saskaņojot tos ar Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperti Lindu Rubenu:

 ''Jaunās tērpu kolekcijas, kuras iecerēts veidot no latviešu tautas tērpiem, būs ne tikai nozīmīgs ieguldījums bērnu izglītošanā tradicionālajā kultūrā, bet arī šo tradīciju saglabāšanā, kas ir īpaši aktuāli šodienas globalizācijas laikā. Lelles iespējams izmantot kā izglītojošu materiālu arī skolās jaunākajās klasēs, kā arī autoru interese veidot pārdomātu tērpu kolekciju pa Latvijas etnogrāfiskajiem novadiem, konsultējoties ar vēsturniekiem un etnogrāfiem, dos pievienoto vērtību. Tie būs ne tikai zīmējumi, bet tie būs zīmēti, veicot pētniecisko darbu latviešu tautas tērpu vēsturē.''

Spēlēsimies kopā!